Magazin

ÜNLÜLERİN BİLİNMEYEN AİLELERİ ŞİMDİ NE YAPIYORLAR ?

Bahsedeceğimiz insanların şöhretleri esasen onların genlerine işlemiş diyebiliriz.Kimi dünyaca ünlü bir yazarın, kimi eşsiz tabloların ressamının,kimi ise dünyanın en zeki bilim insanının torunu olmanın keyfini sürüyor.Bunun yanında bazıları da savaş suçlusu bir babanın çocuğu olmanın talihsizliğini hayatı boyunca ysşamak zorunda kalıyor.Bu ünlüler ve onların gizli kalmış aile üyeleri kimler sizler için araştırdık.
Einstein Ailesi:
Thomas Einstein: Albert Einstein’ın en büyük torunudur.Tıp Fakültesi mezunu olan torun Einstein şuan Los Angeles’ta bir polikilinik işletmektedir.Thomas Einstein dört dil konuşabilmektedir.
Poul Einstein: Bir bilim insanı olan Einstein’ın torunu Poul,klasik keman sanatçısıdır.Bilim yerine sanatı seçen torun Einstein, Fransa’nın kuzeyinde yaşamaktadır.
Ted Einstein: Ted, Einstein gibi bir dedeye sahip olsa da bilim yada  sanat alanında çalışmamıştır.Ticaret ile ilgilenen Ted Einstein,bir mobilya mağazası işletmektedir.Einstein’ın ailesinin söylediğine göre Ted,dedesi Einstein gibi çok zeki bir adamdı
Mira Einstein: Einstein’ın kız torunu olan Mira, Poul gibi müzisyendir.Bunun yanında İsviçre’de bir telemarket firmasının ortağıdır.
                                                                                                                —
Cristobal Colon: Christobal, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un yaşayan son kuşak torunudur.Eğer kaşif Yeni Dünya keşfini yaptığında soyağacını düşünerek dikkatli bir anlaşma yapmış olsaydı keşfettiği Yeni Dünya’dan gelecek olan gelir payı ile ailesi şuan dünyanın en zengin insanları olacaklardı.
                                                                                                                —
Aleida Guevara March: Aleida,Ernesto Che Guevara’nın en küçük kızıdır.Babası gibi doktor olan Aleida, çocuk doktoru ve alerji uzmanıdır.Babasının kızı dedirtircesine sosyal projelerde aktif rol oynayan Aleida, engelli çocuklara ve çocuk mültecilere yardım projelerinde görev almaktadır.

Dimitry Dostoyevski: Görünüş olarak da tıpatıp dedesine benzeyen Dimitry, Fyodor Dostoyevski’nin torunudur.Şuan emekliliğin tadını çıkaran Dimitry 30’a yakın farklı işte çalışmış fakat hiç roman yazmamıştır.

Edda Goering: Edda,Birinci Dünya Savaşı’nın en başarılı pilotlarından biri olup sonrasında Hitler ile çalışmış olan Hermann Goering’in kızıdır.Hitler intihar ettikten sonra Hermann, Nurnberg Mahkemeleri’nde yargılanıp idama mahkum edilmişti.İdam edilmeden önce siyanür ile kendisini zehirleyip intihar eden Hermann Goering öldüğü sırada Edda 7 yaşındaydı.Bu arada Edda doğduğunda ona vaftiz babalığı yapan kişi Adolf Hitler’in ta kendisidir.Edda, böylesine talihsiz bir aileye sahip olmanın bedelini köşe bucak insanlardan kaçarak ödedi.En son 90’lı yıllarda Afrika’ya taşındığı söylenmektedir.

Brigitte Höss: Brigitte,Nazi Almanyası’nda meşhur ölüm kampı olarak bilinen Auschwitz- Birkenau’nun komutanı Rudolf Höss’ün kızıdır.Brigitte,Bu zamana kadar hazırlanmış en büyük ölüm makinesi sayılan Auschwitz’in üzerinde ailesiyle yaşıyordu.Babasının ölümünden sonra İspanya’da mankenlik yapmış olan Brigitte,halen babası hakkında konuşmuyor.Babasının yaptıkları yüzünden hayatının her dönemi öldürülme korkusu içinde yaşamış olan Brigitte kanser hastası olduğu halde öldürülme korkusu yaşıyor.

Monika Hertwig: Monika, Nazi Toplama Kampı komutanı olan Amon Goeth’in kızıdır.Amon Goeth kimdir diye merak ediyorsanız size bir hatırlatma yapalım.Oscar ödüllü yapımlardan biri olan Schindler’in Listesi ( Schindler’s List ) filminde ünlü oyuncu Ralph Fiennes’in canlandırdığı karakterdir.Elindeki tüfekle kamp odasındaki balkondan rastgele insanlara ateş eden komutanın ta kendisidir Amon Goeth. Monika yetişkin bir kız oluncaya dek babası hakkında hiçbir şey bilmiyordu.Annesi bu konuyu konuşmaya yasaklamıştı.Babası hakkında konuşmayı rededen Monika Shindler’in Listesi filmi yayınlandıktan sonra çok az olsa da röportaj vermiştir.

 

                                                                                                                               —
Diana Widmaier Picasso: Diana, ünlü ressam Pablo Picasso’nun torunudur.Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Sorbonne’da yüksek lisansını tamamlayan Diana,güzel sanatlar araştırmacısı olarak sanat dünyasından elini çekmemiştir.Müzayede ve koleksiyoncular için danışmanlık yapan torun Picasso büyükbabası hakkında “ Art Can Only Erotic” isimli bir kitap yazmıştır.

Harry Lloyd: Son dönemlerde en çok izlenen dizilerinden biri olan Game of Thrones serisinde Viserys Targaryen rolüyle izlediğimiz Hary Loyd, Charles Dickens’ın ikinci kuşak yaşayan torunudur.Oyuncu büyük babasının kaleme aldığı Büyük Umutlar isimli romanının film uyarlamasında da rol almıştır.

Dree Hemingway: Dree, Ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in kızının büyük torunudur.Dree,moda dergilerine modellik yapmaktadır.2016 yılında Playboy dergisine poz vermiş çıplak görünmemeye çalıştığı pozlarıyla Playboy dergisinin seçilmiş modelleri arasına girmiştir.

                                                                                                                    

Olga Peters: Stalinin son nesli olan Olga Peters ismini Chris Evans olarak değiştirmiştir.Gazete ve dergilere konuşmayı rededen Evans abartılı giyim tarzıyla dikkat çekmektedir.

                                                                                                                               —
Oona Chaplin: Büyük babası Charlie Chaplin gibi oyuncu olan Oona, Kraliyet Akademisi’nden mezun olmuştur.Game of Thrones dizisinde Talisa Maegyr rolü ile izlediğimiz Oona şimdi Avatar devam filminde rol alacak.

Riley Keoigh: Riley IMG ajansa bağlı bir modeldir.Elvis Presley’in torunudur.Riley, son olarak Oscar ödüllü Mad Zmax:Fury Road filminde rol almıştır.

                                                                                                                            —
Nancy Sinatra: Nancy babası Frank Sinatra gibi müzisyendir.Elvis Presley ile sahne almış, babası ile birçok defa müzik adına çalışmalar yapmıştır.James Bond 5. serisinin “ You Only Live Twice “ şarkısını seslendirmiştir.45 yaşında Playboy dergisine poz veren Nancy bir süre şöhretin sessizliğini tatmış olsa da Quentin Tarantino’nun Kill Bill isimli filminde kendisine ait olan “ Bang Bang “ şarkısını kullanmasıyla eski ününe kavuşmuştur.

Sean Lennon: Sean Beatles’ın solistlerinden John Lennon’un oğludur.Doğum günü babası ile aynı olan Sean babası gibi müzisyendir. John Lennon’ın ilk evliliğinden Julian isimli bir oğlu daha vardır.Julian Lennon da rock müzik sanatçısıdır.
John Lennon – Sean Lennon

Ilaria Shtiler- Timor: Lev Nikolayevich Tolstoy’un 13 çocuğu vardı.Bu çocuklardan beşi küçük yaşta hayata veda etmiştir.Ilaria Shtiler timor,Tolstoy’un en büyük kızı Tatiana’nın torunudur.Israil’de yaşamaktadır.

 

About the author

Hondorosa

Add Comment

Click here to post a comment