Merak Edilenler

KUSURSUZ BİR CİLDE SAHİP OLMANIN SIRLARI

Female Portrait

Genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak sanıldığı gibi zor değildir.Cildinizin ihtiyacı olan ilgiyi gösterdiğinizde karşılığını alacağınıza eminiz.Kusursuz bir cilde sahip olmanız için uygulayabileceğiniz birkaç sırrı sizlerle paylaşıyoruz.

1- İlk olarak yüzünüzü tüm yıl boyunca güneşin ultraviyole ışığından korumalısınız.Unutmayın bulutlu havalarda dahi güneşin zararlı etkileri cildinize hasar verebilir.Bu sebeple günlük nemlendiricinizin güneş koruyucu özellik içermesine dikkat etmelisiniz.

2- Cildinizi temizlerken 4-2-4 denilen yöntemi uygulayın.Bu yöntemde cildinize ilk önce hidrofilik yağ uygulayın.Sonra cilt temizleyici kremle 2 dakika yüzünüzü nazikçe ovalayın.Ardından 4 dakika boyunca temiz suyla masaj yaparak yüzünüzü durulayın.

3- Haftada bir kez serum,emilsiyon ve özlerden oluşan bir güzellik rutini oluşturun.Tarihin eski dönemlerinde özellikle Antik Mısır’da kadınlar cilt bakımı için yüzlerine tek seferde 17 malzeme uygulayarak bakım yaparlardı.Sayısı bukadar fazla olmasa da yüzünüzde inceliklerine göre birkaç ürünü birlikte kullanın.Cildinize önce ince dokulu kremlerle masaj yapın ardından ağır ve kalın olan kremleri uygulayın.Son olarak da emilsiyonlarla tüm uyguladığınız ürünlerin etkisini arttırın.

4- Cildinizi derinlemesine temizlemek için konjak süngeri kullanın.Süngeri kullanmadan önce ılık suda birkaç dakika yumuşatın.Konjak süngeri kullanırken yüzünüzü özellikle gül suyu ile temizlerseniz daha güzel sonuç alırsınız.

Konjak Süngeri

5- Cildinizi pirinç suyu ile temizlemeyi bir rutin haline getirin.Araştırmalara göre Çin’de kadınların kusursuz cilt ve sağlıklı saçlarının sırrı pirinç suyu kullanmalarına bağlanmıştır.Pirinç suyu,cildinizi yumuşak ve esnek bir görünüme ulaştıracaktır.

6- Kozmetik ürünlerin içinde yer alan nane ve yeşil çay özlerinden yola çıkarak gün içinde en az bir fincan naneli yeşil çay tüketmeye çalışın.

7- Cildiniz için kullandığınız krem yada kozmetikleri direkt uygulamayın.Kremsi dokuya sahip olan tüm ürünleri önce avucunuzun içinde parmağınızın yardımıyla köpürtüp havalandırın.Bu uygulama kremlerin onarıcı süreçlerini güçlendirir.

8- Cildinize beyazlatıcı maskeler uygulayın.Bu ürünlere harcama yapmak istemiyorsanız sizlere evde hazırlayanileceğimiz birkaç maske tarifi verelim. Sandal Ağacı Toz Maskesi:

Yarım çay kaşığı toz şeker

1 çay kaşığı sandal ağacı tozu

Yarım domates

Tüm malzemeyi karıştırın ve karışımla cildinizi 5 – 10 dakika ovalayın.Ardından yüzünüzü durulayıp nemlendirici sürün.

Patates Maskesi:

1 adet patatesi rendeleyin.Patates rendesini süzgeçten geçirip suyunu çıkarın.Bir kaseye 2 çay kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı bal, 4 çay kaşığı patates suyu,3 çay kaşığı limon suyu Malzemelerin hepsini karıştırın.Karışımı kalın bir tabaka halinde cildinize sürün.30 dakika bekledikten sonra 2 dakika boyunca yüzünüze masaj yaparak karışımı yüzünüze yedirmeye çalışın.Ardından ılık suyla durulayın.

9- Hem yüzünüze hem de vücudunuza organik yağlar sürmeyi ihmal etmeyin.Hindistan cevizi yağı cildinizi besler,zeytinyağı cildinize doğal renk verir ve avakado yağı cildinizi yeniler.

10- Evde olduğunuz vakitlerde meyve kabuklarıyla cildinizi eğlendirin.Salatalık ve muz kabuklarını yüzünüze sürün.Her ikisi de cilt için mucizevi etkilere sahiptirler.

About the author

Hondorosa

Add Comment

Click here to post a comment