Yasam

Kim Kardashian’ı Meşhur Eden Şey Neydi?

(Photo by ANGELA WEISS / AFP) (Photo credit should read ANGELA WEISS/AFP/Getty Images)

Kim Kardashian ve kardeşleri, yıllardır manşetlerdeki yerlerini koruyorlar.Onlar şarkıcı yada oyuncu değiller.Peki Kardashianları bu denli ünlü yapan şey neydi? Sorumuzun cevabı çok basit Kim, ünlü olmak istiyordu ve bunu ailesiyle birlikte gerçekleştirdi.

Komedyen Joel McHale, Kim Kardashian’ın ünlü olmasındaki nedenin büyük poposu ve bir sex kasedinin olmasına bağlıyor ki bu tam olarak yanlış bir fikir sayılmaz.Kim, şöhretini diğer kardeşlerini de şöhret yaparak adeta besledi.Kardashianları meşhur ettiği için hepsinin Kim’e teşekkür borcu duymaları gerekmez mi?

 

Kim Kardashian’ın şöhret basamaklarını nasıl tırmandığına bakacak olursak ilk sırada babasının yer aldığını göreceğiz.Üçüncü nesil bir Ermeni-Amerikalı olan Robert Kardashian, O.J Simpson’ın ( 80li yılların en meşhur Amerikan Futbol yıldızı ) cinayet davasında savunma avukatları ekibinde yer alan bir avukattır.Dava, Amerikan tarihinin en medyatik davalarından biri olup 8 aydan fazla süren ve yargılamanın sonunda Simpson’ın beraatı ile sonuçlandı.Bu medyatik dava,Robert Kardashian ve dolayısıyla o sırada yirmili yaşlarının başında olan kızı Kim Kardashian’ın tanınmasına sebep oldu.

Kim, bu fırsatı iyi değerlendirip bir çok ünlü isimle arkadaşlık kurarak onların asistanlığını yapmaya başladı.2000 yılında söz yazarı Damon Thomas ile evlendi ancak evlilikleri 2004 yılında sona erdi.Ardından R&B sanatcısı Ray J ile ilişki yaşamaya başladı.İlişkileri sürdüğü sırada Kim, Paris Hilton ile arkadaşlık yapıyor ve medyada sıkça ismini duyuruyordu.Aşk ilişkisini noktaladığında medyaya Ray J ile görüntülendiği bir sex kasedi sızdırıldı.Önceleri bu kaset için dava açsa da Kim bu skandalı şöhreti için bir avantaja çevirdi.Kasedin tüm haklarını 5 milyon dolar karşılığında Vivid Entertainment’a sattı.Raj J ile ilişkisini noktaladıktan sonra Amerkan futbolcusu Reggie Bush ile görüntülendi ancak ilişkisi uzun sürmedi.

Artık Kim Kardashian, kameraların yakın takibine girmişti.İnsanlar Kim’i görmek istiyorlardı ve bu istekleri Kim’e realty show teklifi olarak döndü.Yıllarca sürecek olan ” Keeping Up With The Kardashians ” ismiyle tüm ailesini ekranlara taşıyan Kim artık amacına ulaşmış ve dünyaca tanınan bir şöhret olmuştu.

Showun ardından tüm aile fertleri birer sosyal medya starı haline geldi.Dünya markaları onlarla çalıştı ve Kardashianlar bununla yetinmeyip kendi markalarını da oluşturdular.

2013 yılında Kanye West’in evlenme teklifini kabul eden Kim , 24 Mayıs 2014’te italya’nın tarihi kalelerinden biri olan Forte di Belvedere’de dünya evine girdi.Kim, North,Saint ve Chicago isminde üç çocuk sahibi bir anne olsa da göz önünde olmaktan vaz geçmiyor.

Hiçbir özel yetenek yada zorlu bir faaliyet göstermeden sadece medya önünde durarak dünyanın en tanınmış kadınlarından biri haline gelen Kim Kardashian son olarak kendisine ait güzellik ürünlerinden dakikada 14,4 milyon dolarlık sparişler alıyor.