George Michael’ ın 105 Milyon £ Olan Serveti Kime Kalacak? - Hondorosa
Muzik

George Michael’ ın 105 Milyon £ Olan Serveti Kime Kalacak?

2016 yılında kaybettiğimiz ünlü müzisyen George Michael ‘in miras tartışmaları devam ediyor. Sanatçının mülkleriyle birlikte 105 milyon £ olan servetinin kimler arasında bölüşüleceği tartışma yaratmaya başladı.

25 Aralık günü Oxfordshire, Goring-upon- Thames’ deki evinde ölü bulunan sanatçının geride bıraktığı bir varisi yoktu.Öz çocuğu olmadığı için sanatçının kardeşleri, arkadaşları ve vaftiz çocukları mirasçılar arasında yer alabilecekler. Bu 11 mirasçı arasında GeorgeMichael’ in hayat arkadaşı Fadi Fawaz yer almıyor. Mirasçılar arasında yer almamasına rağmen Fawaz, George Michael ile birlikte yaşadıkları ve sanatçıya ait olan konakta kalmaya devam ediyor.

Mirasçıların kimler olduğuna gelince bu isimlerin başında sanatçının 57 yaşındaki ablası Yioda Panayiotou geliyor. Yioda, anneleri öldükten sonra kardeşlerinin bakımını üstlenmiş hayatını adeta George Michael’ e adamıştır. Sanatçının güvendiği ve en sık görüştüğü kişi Yioda şuan tüm serveti kontrol eden kişidir.

george michael
Yioda Panayiotou

İkinci isim ise George Michael‘ in küçük kız kardeşi Melanie Panayiotou’ dur. 55 yaşındaki Melanie sanatçının saç ve makyajından sorumluydu. Sanatçının cenaze işlemlerini ablası Yioda ile birlikte yürütmüşlerdir.

Sanatçının Kıbrıs Rum asıllı babası Kyriacos Panayiotou ise vasiyet üzerine Hertfordshire’ daki bir at yarışı çiftliğinin sahibi oldu.

Arkadaşlar ve vaftiz çocukları

80’li yıllarda ” Wham ” isimli müzik grubunun üyesi olan George Michael , grupta yardımcı solist olan Shirlie Kemp ‘ in oğlu Roman Kemp’ in vaftiz babası olmuştu. Dolayısıyla Roman Kemp miras listesinde yer alan isimlerden biridir..

Vasiyete dahil edilmiş bir sürpriz isim vardı. 90′ lı yılların başında George Michael iç çamaşırı mankeni olan Kay Beckenham ile yakınlaşmıştı. 54 yaşındaki eski manken sürpriz bir isim olarak mirasçılar arasında yer aldı.

Mirasçılar arasında George Michael’ in en kötü zamanlarında dahi yanında olan ve tuhaf kişiliğiyle tanınan Connie Filippello da yer almakta.

105 milyon sterlinlik servetin mirasçıları arasında sanatçının bilinen en yakın arkadaşı David Austin de bulunmaktadır. 56 yaşındaki plak yapımcısı David, sanatçının herzaman görüştüğü nadir isimlerden biriydi. Yapımcının elinde yayınlamayıp özel tuttuğu ünlü müzisyene ait olan birçok yeni şarkı katoloğu olduğu biliniyor.

Sanatçının kişisel şoförü ve aynı zamanda kuzeni olan 50 yaşındaki Alex Georgius , mirasçılar arasındadır.

George Michael’ in kişisel asistanı olan Michelle May mirasçılar listesinde bulunuyor.

Listedeki bir diğer sürpriz isim ise Sonia Bird. Ailenin yakın arkadaşı olarak listede yeralan Sonia hakkında sanatçının arkadaşlarının birçoğu hiçbir şey bilmediklerini açıkladılar.Buna rağmen vasiyette sürpriz bir isim olarak Sonia Bird yer almakta.

Bunların yanında sanatçının yıllarca birlikte çalıştığı Wham grubu üyelerinden Andrew Ridgeley, mirasçılar arasında bulunmamaktadır.