Genç Görünmenin Yeni Sırrı Yüz Yogası - Hondorosa
Yasam

Genç Görünmenin Yeni Sırrı Yüz Yogası

Düzenli olarak spor yapan insanların yaptıkları tüm egzersizler beden kaslarını çalıştırmaktadır. Bu egzersizlerin belirli kasları çalıştırdığı ancak yüz kaslarına etki yapmadığı bilinen bir gerçektir.Yapılan tüm çalışma esnasında ihmal edilen yüz kasları için YÜZ YOGASI imdadımıza yetişiyor.

Yüz yogası, gün içinde belirli hareketlere alışkın olup tembelleşen yüz kaslarımızı harekete geçiyor. Bu yoga sayesinde zamanla yumuşayıp sarkan,kırışan ve sorun yaratan cildimizin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabiliyoruz.

Yüz yogası bir nevi yüze yaptırılan spordur ve sadece yüz kaslarının çalışmasını sağlamaz, yüzünüzde biriken yağların parçalanmasını da hızlandırır. Peki yüz yogası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizlere evinizde kısa sürede uygulayabileceğiniz birkaç temel hareketi paylaşıyoruz.

Yüz Yogası

1- Dilinizi dışarı çıkarabildiğiniz kadar çıkarıp bu şekilde 1 dakika bekleyin.Bu egzersizi 3 kere tekrarlayın.

Yüz Yogası-dil

2- Derin bir nefes alıp her iki yanağınızı havayla doldurun.Ağzınızın içindeki havayı bir yanağınızdan diğer yanağınıza kaydırın. Bu kaydırma işlemini 5 kere tekrarlayın ve ardından ağzınızı küçük bir “O” harfi yaparak havayı yavaşça dışarı üfleyin. Bu dgzersizi 5 kere tekrarlayın.

3- Çenenizi aşağıya eğin.Dudaklarınızla önce küçük bi ” o ” harfi yapın ve ardından yavaşça gülümser gibi yaparak dudaklarınızı gerip büyük bir “O” harfi yapın. Bu egzersizi 10 kere tekrarlayın.

4- Kafanızı yukarı kaldırıp yukarıda duran birşeyi öpecekmiş gibi dudaklarınızı büzün ve 5 saniye bu şekilde durun ve ardından kafanızı eğin.Bu eğzersizi 5 kere tekrarlayın.

5- Yanaklarınızı içeri çekerek, yüzünüzü balık yüzü şeklinde 5 saniye tutup nefes vererek yanaklarınızı bırakın. Bu egzersizi 5 kere tekrar edin.

Yüz Yogası

6- Özellikle göz kenarlarında oluşan kaz ayağı denilen çizgilerin azalmasına yarayan bir egzersizdir.Gözlerinizi çok korkmuş gibi açıp bir yandan ellerinizle cildinizi kulaklarınıza doğru gerin.Bu egzersizi 5 kere tekrar edin.

7- Başınızı sağa doğru eğin ve boyun kaslarınızı gerecek kadar eğmeye devam edin.Birkaç saniye sonra aynı işlemi sola doğru uygulayın. Bu egzersizi 5 kere tekrar edin.

8- Başınızı saat yönünde ve saat yönünün tersine döndürerek hareket ettirin. Her iki hareketi 5’er kere tekrar edin.

Bonus Egzersiz

Yüz yogası-kaslar

Ellerinizle kaşlarınızı yukarıya doğru itin ve o esnada kaşlarınızı aşağıya doğru itin. Bu işlemi 5 saniye uyguladıktan sonra derin bir nefes alıp aynı işlemi bir kez daha uygulayın ancak bu sefer 10 saniye uygulayın.