Sinema

Game Of Thrones Çekim Hataları İzleyicinin Gözünden Kaçmadı

Tüm hayranlarının sabırsızlıkla beklediği Game Of Thrones 8. Final sezonu gösterimine devam ederken sezonunun 4. ve 5. bölümlerinde yapılan çekim hataları dikkatli GOT hayranlarının gözünden kaçmadı.

George R.R. Martin’in kitabından uyarlanan dizinin 8.sezon 4. bölümünde Night King’in yenilmesi şerefine kadeh kaldırılan sahnede masada oturan Khaleesi Daenerys Targaryen’in önünde bir Starbucks bardağı duruyordu.GOT sanat yönetmenlerinden Hauke Richter bu tür hataların dizi ve film çekimlerinde olabileceğini,kurgu aşamasında bazı objelerin yanlışlıkla sette unutulabileceğini ifade etti.Sette unutulan ve izleyicinin gözünden kaçmayan bu bardak sayesinde marka 2,3 milyar dolarlık reklam ve tanıtım yaptı.

Game Of Thrones 8. sezon The Bells adlı 5. bölümde ise yine bir hata dikkatlerden kaçamadı.Dizinin 3. sezonunda eli kesilen Jaime Lannister’ın kullandığı takma el yerine gerçek eli sahnede yer alıyor. Jamie, sevgilisi ve ikiz kardeşi olan Cersei Lannister ile Kızıl Tut’da karşılaşınca ona sarılır.Bu sarılma sahnesinde kesik olması gereken eli görüntüye girer.

Görüntülerin ardından HBO yetkilileri, sahnede Jaime’nin elinin görünmediğini,sosyal medya kullanıcılarının görüntü üzerinde oynadıklarını iddia ettiler.