Merak Edilenler

DİYET YAPARKEN HIZLI KİLO VERMEK İÇİN NELER YİYEBİLİRSİNİZ ?

   Sağlıklı ve dengeli şekilde zayıflayabilmek için öncelikle bir diyet programı hazırlatmalısınız.Zayıflamak için diyet yapmak bilinenin aksine aç kalmak demek değildir.Aç kalarak kendinize ve vücudunuza acı çektirmeyin çünkü bu yöntem hem istediğiniz sonucu vermeyecek hem de belli süre sonra sizi yıldıracaktır.Vücudunuzdaki inatçı kiloların, aç kaldığınız sürece yok olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Bu inatçı kilolar aç kalmanın aksine onları eritebilecek bileşenleri yediğiniz sürece yok olurlar.Öncelikle yağ yakıcı ve kilo vermeyi hızlandırıcı bu bileşenleri içeren besinleri diyet programınıza dahil ederek diyete başlayın. Vücudunuzun belirli bölgelerine yapışıp kaldığını düşündüğünüz ve her baktığınızda canınızı sıkan yağlı bölgeleri yok edecek hileli yiyecekleri sizler için araştırdık.
MERCİMEK: Mercimek düşük Gl karbonhidrat kaynağıdır.Çok yavaş sindirilen mercimek sizi uzun süre tok tutacaktır.Vegan ve vejeteryanların vazgeçemedikleri bitki bazlı protein kaynağı olan mercimek açlık hissini de bastırır.
CHİA TOHUMU: Omega-3 ve omega-6 yağ asidi barındıran chia tohumunun lif ve uzun zincirli karbonhidrat değeri yüksektir.Chia tohumu sıvı ile temas ettiğinde 12 kat büyüme özelliğine sahiptir.1 gr chia tohumu 25ml sıvı emebilir.Bu sebeple bir tutam chia tohumu ile açlığınızı uzun süre bastırabilirsiniz. Sıvı ile birleşen chia tohumu jöle kıvamına gelir.Bu jöle mide duvarını saracak mukus bariyeri görevi üstlenir.Mide duvarını saran mukus karbonhidratların emilimini önemli ölçüde yavaşlatır.Chia tohumu ve yağsız süt ile hazırladığız karışıma tatlandıcı olarak biraz meyve parçaları ekleyin. Bu karışım sizi uzun süre tok tutacaktır.
Hızlı Diyet Programı Meyveli Chia Tohumu

BUĞDAY TOHUMU: Buğday geniş dozda lif içerir.Rejim programında kahvaltı öğününüze buğdayı muhakkak ekleyin.Sabah tüketilen buğday sizi gün içinde uzun süre tok tutar.Bununla birlikte vücudunuzun ihtiyacı olan lifi de takviye etmiş olursunuz.

YUMURTA: Rejim programlarında tüm diyet uzmanlarının faydasında ortak kararda oldukları besin yumurtadır.Yumurta 20’den fazla esansiyel vitamin,mineral ve antidoksidan barındırır.Bunun yanında protein deposu olan mucizevi besin,vücut hücrelerini canlı ve sağlıklı tutar. Kahvaltılarda tüketilen yumurta insülin seviyesini kontrol altına alır.Vücuttaki yağ metabolizmasını da kontrol eden yumurta diyet programınızda olmazsa olmazlarınız içinde yer almalıdır.
BALIK: Diyet yapanların yağlı balıklardan uzak durduklarını biliyoruz fakat yağlı balıklar omega-3 açısından zengindirler.Bu balık türleri vücudumuzdaki şeker ve yağların daha hızlı yakılmasını sağlayan hücreleri canlandırırlar.Diyet programıza ekleyeceğiniz somon yada bir ton balığı vücudunuza ödül olacaktır.
KIZILCIK: Mineral kaynağı olan kızılcık aynı zamanda vitamin deposudur.İçinde ursolik asit bulundurur ve bu asit kas gelişimini artırıp metobolizmanızı hızlandırır.Bunun yanında kızılcık doğal bir antibiyotiktir.Yediğiniz yiyeceklere koruyucu olarak vücudunuzda depolanır. Günde 1 avuç kızılcık yemeniz uyguladığınız diyet ptogramının işlevini hızlandıracaktır.
BROKOLİ: Kilo vermek isteyenlerin diyet programlarında olması gereken mükemmel bir besindir.Sindirimi yavaşlatan brokoli açlık hissi duymanızı engeller.Brokoli,açlık hissi uyandıran mide suyunu emip mide içinde genişler.Bu sebeple uzun süre tokluk hissi duyarsınız.
AVAKADO: Meyveler içinde en besleyici ve en doyurucu olanı avakadodur.Doğal amino asit olan L Karniyinde açısından çok zengindir.Metabolizmayı hızlandıran yararlı antidoksidan barındırır.Bu sihirli meyve, abdominal yağını azaltmak için tekli doymamış ve oleik yağ asitleri bakımından da çok zengindir.
KAHVE VE ÇAY: Kahve ve çayda bulunan kafein metobolizmayı hızlandırır.Aşırı tüketilmediği sürece bu iki içecek kilo verme sürecinizi hızlandırır.Özellikle zayıflamanızı hızlandıracak bitkisel çayları tüketirseniz diyet sürecinizin hızlı bir sonuç vermesine yardımcı olacaklardır.
SPOR: Hızlı kilo vermek için biranda uygulanan aşırı spor aktiviteleri sanıldığının aksine sizi zayıflatmayıp sadece kaslarınızın ağırlığını artırmaya sebep olacaktır.Aşırı hızlı yapılan spor fazla kalori yakmanıza sebep olur ve bu metabolizmanızı yavaşlatır.Yavaşlayan metabolizma yağ yakımında da yavaş hareket eder.Vücudunuzu aşırı yormadan metabolizmanızı hızlandıracak ayarda spor yapmak kilo verme sürecinizi hızlandırır.

About the author

Hondorosa

1 Comment

Click here to post a comment

 • Hello,
  Download Mp3 Scene Music Private FTP
  Dance/House/Techno/Trance/Electro

  https://0daymusic.org

  Private FTP MP3/FLAC 1990-2018:

  Plan A: 20€ – 200GB – 30 Days
  Plan B: 45€ – 600GB – 90 Days
  Plan C: 80€ – 1500GB – 180 Days

  Updated: 2018-07-03 FTP list txt

  Best regards,
  Mark