Muzik

BTS ( Beyond The Scene ) Kurşun Geçirmez Çocuklar

Bilindiği üzere Twitter’da en çok takip edilen ünlüler listesinde birinci sırada Katy Perry yer almıştı.Katy Perry, en çok takipçiye sahip olsa da en çok tweetlenen ünlü K- Pop grubu BTS’dir.

Grubun uyurken görüntülendikleri sadece 13 saniyelik video için 400.000 retweet aldıklarını belirtip bu grubu yakından tanıyalım.

BTS, sahne isimleri RM, Jin ,Suga, J-Hope,V,Jimin ve Jungkook olan yaşları 20 ile 25 arasında değişen 7 Güney Koreli gencin oluşturduğu bir müzik grubudur.Esasen 2010 yılında kurulması planlanan BTS, grup üyelerinin değişmesi üzerine 2013 yılında yeni üyelerle tekrar oluşturuldu.Eski gruptan sadece RM isimli üye yeni grupta da yeralmaktadır.

Grup 2013 yılında ” 2 Cool 4 Skool ” isimli albümlerini çıkardılar.Grubun ilk ismi Bangtan Sonyeondan olsa da bu ismi daha sonra Beyond The Scene olarak değiştirerek BTS ismini aldılar.

5. Epleri ” Love Yourself ” ile Bilboard 200 listesinde ilk 10’a giren ilk K-Pop grubu oldular.Daha sonra Hot 100 Single listesine girip,Amerikan Müzik Ödülleri törenindeki başarılı şovlarıyla yükselmeye devam ettiler.Ellen DeGeneres Show’daki performanları ile uzun süre kendilerinden söz ettirdiler.

BTS, BTS ARMY ismiyle müzik grupları içindeki en güçlü fandomlara sahipler.Dünya turnelerindeki tüm biletlerin satılıyor olması da fandomların gücünü belli ediyor.

Kimileri BTS’in 2015 yılında solo kariyerlerine devam etmek için ayrılan One Direction grubunun boşluğunu doldurdukları için bu denli sevildiklerini düşünse de onlar dünyaya yayılmaya devam ediyorlar.BTS hayranları ARMY AMINO uygulamasıyla küresel olarak diğer hayranlarla iletişim kurup BTS’in popülerliğini hızla arttırıyorlar.

Müzik eleştirmenlerinin BTS’i diğer K-Pop gruplarından farklı kılan özelliğini şöyle açıklıyorlar: BTS kendilerini dışlanmış hisseden gençlere yönelik güçlendirici mesajlar verdikleri için K-pop müziğinde derinlere gidecekler.Eleştirmenler grubun sosyal bilinçli müzik yaptıklarını savunuyorlar.

Gösterişli kıyafetler giyen,hayranlarına sürprizler yaparak son derece sempatik görünen bu grubun üyelerini yakından tanımak isterseniz…

RM

Gerçek ismi: Kim Nam Joon

12 Eylül 1994 yılı Ilsan-Gyeonggi- d doğumludur.

Eğitim: Apyujeong Lisesi , Global Cyber Üniversitesi

Boy ve Kilo : 181cm 67 kg

Gruptaki görevi ana rapçi olmakla birlikte grubun lideridir.BTS’in ilk olarak 2010 yılında kurulacağı eski gruptan kalan tek üyedir.

BTS şarkılarının birçoğunda RM’in imzası vardır.2017 yılında Rap Monster ismini değiştirerek sadece RM ismini kullanmıştır.

İngilizceyi kendi kendine öğrenmiş ve akıcı şekilde konuşabilmektedir.

Rap Mon isminde bir köpeği vardır.

JIN

Gerçek ismi :Kim Seok Jin

4 Aralık 1992 yılı Geacheon Gyeonggi-do doğumludur

Eğitim: Konkul Üniversitesi Sinema

Boy ve Kilo : 179cm 63 kg

Gruptaki görevi vokal ve dançı olmakla birlikte grubun birinci görsel üyesidir.Gitar ve piyano çalabilen Jin grupta dans etmekte zorlanan üyelerden biridir.Grubun yaşça en büyük üyesidir.

Varlıklı bir ailenin üyesidir.Babası bir şirkette CEO konumundadır.

Jin,VLive’da 100 Milyon kalp beğenisi alan ilk idoldür.

Jjanggu isimli bir köpeği vardır.

J- HOPE

Gerçek İsmi : Jung Ho Seok

18 Şubat 1994 yılı Gwangju doğumludur.

Eğitimi : Gwangju Global Lisesi,Global Cyber Üniversitesi

Boy ve Kilo : 177cm 65 kg

Gruptaki görevi rapçi dansçı ve vokaldir.

Gruba katılmadan önce dans konusunda tanınan bir isimdi. 2AM grubu üyesi Jo Kwon’ın ” Animal ” isimli şarkısının klibinde rap yapmıştır.BTS’in en iyi dans eden elemanıdır.

Mickey adında bir köpeği vardır.

V

Gerçek İsmi : Kim Tae Hyung

30 Aralık 1995 yılı Daegu doğumludur.

Eğitim: Kore Sanat Okulu,Global Cyber Üniversitesi

Boy ve Kilo : 179 cm 62 kg

Grupta vokal,dansçı ve visual olarak görev almaktadır.BTS çıkış yapmadan önce hayranları tarafında V pek tanınmıyordu.Grubun Teaser fotoğrafları yayınlandığı an sadece V adına 5 ayrı sosyal medya fanklüp hesabı oluşturulmuş.

Korelilerin tek göz kapaklı oldukları biliniyor.V’nin bir gözü tek,diğer gözü çift kapaklıdır.

SUGA

Gerçek İsmi: Min Yoon Gi

9 Mart 1993 yılı Daegu doğumludur

Eğitim: Global Cyber Üniversitesi

Boy ve Kilo: 174 cm 59 kg

Grupta rapçi olarak görev almaktadır.Grupta Jin ile iyi anlaştığını söyleyen Suga yurtta da onunla aynı odayı paylaşıyordu.Hip hop müziği seven Suga hip hop dinleyen kızları daha çekici buluyormuş.

JIMIN

Gerçek ismi: Park Jim Min

13 Ekim 1995 yılı Busan doğumludur.

Eğitim: Busan Sanat Lisesi,Global Cyber Üniversitesi

Boy ve Kilo: 173cm 61 kg

Grupta vokal dansçı olarak görev almaktadır.Gruba katılan en son elemandır.Yılın En Yakışıklı Yüz 100 listesinde 64. sırada yer almıştır.Önceleri kilosuyla alakalı problemler yaşıyordu.Şimdi ise hakkında en çok bahsedilen şey karın kaslarıdır.

JUNGKOOK

Gerçek İsmi : Jeon Jeong-guk

1 Eylül 1997 yılı Busan doğumludur.

Eğitimi: Seoul Gösteri Sanatları Okulu, Global Cyber Üniversitesi

Boy ve Kilo: 177cm 66kg

Grupta vokal dansçı olarak görev almaktadır.Gruba katılmadan önce hentbol oyuncusu olan Jungkook 2018 yılında En İyi 100 Yüz listesinde 2. sırada yer almıştır.Yetenekli bir aşçı olduğu için arkadaşları ona jungkookie ismiyle sesleniyorlar.Rinit Akerjisi olduğu için sürekli burnu tıkanıyormuş.

Bulut isminde bir köpeği var